En İyi 5 Premium Müzik Dinleme Servisi

 En İyi 5 Premium Müzik Dinleme Servisi
Okunuyor En İyi 5 Premium Müzik Dinleme Servisi

Selam arkadaşlar bugünki makale zengin gardaşlarım için, bazen kullandığımız premium uygulamaların özelliklerinden sıkılıp farklı bir premium servise geçmek istiyoruz. Sizleri bilmem ama ben neredeyse tüm premium müzik servislerini en az 2 ay kadar kullanmış birisiyim, bu yüzden bu yazı da sizlere tarafsız olmaya çalışacağım diyecek olsam da inanmayın. Çünkü premium müzik servisinin kalitesi “Spotify” ile anlaşılır.

  • Spotify

Şüphesiz dünyanın en kaliteli altyapısına ve uygulama teknolojisine sahip premium müzik dinleme servisidir. Müzik arşivinde dünyadaki çalınan her müziği bulabilmeniz olasıdır. Ayrıca 1970 lerde çıkarılan bir albümün ses kalitesi bi hayli mükemmel olarak yine Spotify da çalınabiliyor. Diğer müzik servislerinden inovatif olan kısmı web player ile uzaktan bir bilgisayardaki yada farklı bir cihazdaki müzik oynatıcısını telefonunuzdaki uygulama üzerinden kontrol edebiliyor olmanız, bu özellik beni ileri derece de etkiliyor. Çevrımdışı modu ile uygulamanın hafızasına kaydettiğiniz müziklerinizi internet bağlantısı olmadan yürütebilme özelliğine sahiptir. Aylık ücreti normal kullanıcı için 14tl dir.

  • Apple Music

Spotify dan sonra kullanılabilecek en iyi premium müzik dinleme servisi olan Apple Music kullanım için oldukça kolay bir arayüze sahip fakat Android cihazlarda kodlamasının çok iyi olmadığını düşünmekteyim çünkü program arada sırada takılıp donabiliyor arayüz içerisinde dolaşırken bir uygulamaya giriş yaptığınız anda müziği durdurabiliyor. Bu hataların dışında uygulama oldukça sağlam ve kalite bir altyapıya sahip avantajı veya dejavantaj bu uygulama üzerinde yapamayız fakat biliyoruz ki Applecıların vazgeçilmezidir. Bu arada geliştiricisi de adından belli olduğu gibi Apple İnc. dır. Aylık normal kullanıcı ücreti 14tl dir.

  • Deezer

Dünya da en çok kullanılan premium müzik uygulamalarından olan Deezer Spotify ve Apple Music ten aşağı bir uygulama değil daha ucuz ve neredeyse aynı özelliklere sahip olan uygulamalardan birisidir. Mac Os, Windows, Android, Ios, Blackberry ve Windows Phone gibi cihazları desteklemekte bununla birlikte neredeyse internete bağlanabilen tüm televizyon markalarına entegre uygulaması var. Çevrimdışı kullanılabilme özelliğine sahiptir. Aylık normal kullanıcı ücreti ise 10tl dir.

  • Fizy

Türkiyenin Premium Müzik Dinleme servisi olan Fizy, Turkcell tarafından geliştirilmekte diğer premium müzik dinleme uygulamalarına nazaran tabiki daha az kullanıcı popülaritesine sahip Türkiye Turkcell operatörüne abone olan kullanıcıların genelde tercih ettiği bir uygulama olup yine diğer uygulamalardaki çevrimdışı dinleme özelliğine de sahiptir, müzik kalitesi ve altyapısı olarak Spotify’ı kullanmakta olduğunu belirtmek isterim. Fizy benim yakın arkadaşlarıma önerebileceğim en sondan 2. uygulamadır. Beğenerek kullanan arkadaşlar kusura bakmayın ama ben pek anlaşamadım Fizy ile. Aylık normal kullanıcı ücreti 15 tldir.

  • Muud

Yine Türkiyeden çıkan bir uygulama olduğu için tavsiye listeme eklediğim bir uygulama olan Muud müzik kalitesi, altyapı ve arşiv yönünden oldukça iyi bir uygulama. Uygulama kodlamasında hatalar mevcut bazen uygulamayı kapattığınızda üyeliğinizden çıkış yapıldığını görebilirsiniz ama üzülmeyin tekrar giriş yapabiliyorsunuz geliştiricisi Turk Telekom şirketidir. İnovatif olan bir kısmı var websitesi üzerinden müzikleri mp3 formatında indirebiliyorsunuz. Eğer yanılmıyorsam aylık size 250 müzik indirme kayıt etme imkanı tanıyor. Ben Muud ile de anlaşamadığım için premium üyeliği yarıda bırakıp sildim. Ucuz olsun premiumum olsun diyorsanız arkadaşlar bu uygulama ayda sadece 5tl.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın