İnstagramdan para kazanmak!

 İnstagramdan para kazanmak!
Okunuyor İnstagramdan para kazanmak!

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte sosyal medya üzerinden para kazanmak mümkün mü? ve bu nasıl oluyor. Parayı kim veriyor nasıl kazanç sağlıyoruz ve ne kadar kazanç sağlıyoruz soruların cevaparını makalemin devamında sizlere açıklayacağım.

İlk adım olarak instagram’da ne yapacaksınız. Ürün mü pazarlayacaksınız, reklam alıp reklam mı vereceksiniz, videolarınız üzerinden mi kazanç sağlayacaksınız öncelikle ne iş yapacağınıza karar vermelisiniz. Sizlere bir kaç madde ve örneklerle değineceğim.

1-) Ürün Pazarlamak

Eğer bir dükkanınız,deponuz veya bir mağzanız varsa, instagram üzerinden kitle erişimi yapabilirsiniz ve oldukça faydasını göreceksiniz. Hesabınızın herkese açık olması ve paylaştığınız ürün fotoğraflarının kaliteli ilgi çekici fotoğraflar olmasına özen göstermeniz. ve yerinde etiketler kullanmalısınız

2-) Reklam Almak – Reklam Vermek

İnstagram’da çok büyük sayfalar mevcut, sayfanızı ilk etapta büyütmek amaçlı reklam verebilirsiniz ya da video içeriğiniz varsa video içeriklerinize reklam alabilirsiniz örneğin birisi size bir ürün tanıtımı yapmanızı istedi ve herhangi bir videounuzun içerisine reklamı gömdünüz ve bu şekilde bir çok reklam alarak işinizi büyütebilirsiniz.

3-) Video İçeriği Üretmek

Video çekmeye karar verdiniz, peki neden instagram’a atıyoruz koskoca youtube varken neden instagram’a atalım?

Bu yöntem az çok bilinen yöntemlerden birisi fakat, burda asıl kazanç youtube üzerinden gelicek yani şu şekilde yapmanızda fayda var.

Önce bir youtube kanalı açıyorsunuz oradan en dikkat çeken 1 dakikalık sahneleri instagramda paylaşarak keşfet’e düşmesini sağlıyorsunuz. 10K takipçiyi aştığınızda url ekleme özelliğini kazanıyorsunuz ve storylere paylaşırken video linkini koyuyorsunuz, bu şekilde kitle erişimini hızlandırma işlemi yapmış olyorsunuz ve istediğiniz amaca ulaşıyorsunuz.

Umarım işinize yarayan bilgileri sağlamışızdır. Yakın zamanda Sosyal Medya Üzerinden Para kazanmayla ilgili eğitim setimizi’de yayınlayacağımızı bildiririz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın