Akıllı Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarımı Kablosuz Nasıl Yapılır?

 Akıllı Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarımı Kablosuz Nasıl Yapılır?
Okunuyor Akıllı Telefondan Bilgisayara Dosya Aktarımı Kablosuz Nasıl Yapılır?

Android ve iOS işletim sistemli cep telefonlarımızda kablo ile veri aktarırken yeteri kadar hızlı olmadığından, çok sinir bozucu bir işlem gibi gözüktüğünden ve kablomuz yanımızda olmadığı zamanlarda sinirlerimiz alt üst olabiliyor. Bu sorunlara ithafen hem iOS üzerinde hem de Android üzerinde kullanılabilen bir uygulamadan bahsedeceğim bu uygulamayı kullanabilmek için tek şart internetli bir bilgisayar ve dosya aktarımı yapılacak cihazların aynı ağ üzerinde olması.

Portal Pushbullet – Kablosuz Dosya Transferi Uygulaması

Uygulamamızın yapımcıları kendilerini bu uygulamanın süperkahramanı olarak tanıtıyorlar, ki bende bu görüşteyim çünkü aylardır dosya transferi konusunda oldukça zorlanıyordum. Portal Pushbullet uygulaması masaüstünde herhangi bir program indirmeye ihtiyaç duymaksızın doğrudan tarayıcı üzerinden çalıştırılmak üzere kodlanmış fakat mobil cihazlarda ise marketlerden kendi uygulamasının indirilmesi gerekiyor. Uygulama üzerinde bir reklam yerleştirmesi bulunmuyor işin ilginç ve garip yanı da bu zaten bu insanlar uygulama üzerinden para kazanmayı hedeflemiyorlarsa bu işi neden yapıyorlar bu kısmı fazla irdelemeden uygulamamızı nasıl kullanacağımızdan bahsetmek istiyorum.

Portal Pushbullet’ı kullanabilmek için bilgisayarımızın mobil cihazımızla aynı ağ üzerinde olması gerekiyor, bilgisayarımızın tarayıcısı üzerinden portal.pushbullet.com adresine gittiğimizde önümüze tıpkı whatsapp web deki gibi bir QR kod giriş ekrani çıkıyor bu QR kodu mobil cihazımıza indirdiğimiz uygulama üzerinden okuttuktan sonra artık bilgisayar ve telefonunuz eşleşmiş durumda oluyor. Bilgisayar üzerinde dosyalarınızı sürükleyerek veya seçerek mobil cihazınıza aktarabilirsiniz (eğer bir klasör aktarmak istiyorsanız örneğin: dcim yani fotoğraf ve video klasörü önce bu klasörü sıkıştırıp rar veya zip haline getirmeniz gerekmekte daha sonra aktarma işlemini hızlıca bitirebilirsiniz) mobil cihazlarınızdan bilgisayarınıza aktaracağınız dosyaları ise uygulama üzerinden seçebilirsiniz (eğer bir klasör aktarmak istiyorsanız yine sıkıştırmanız gerekmektedir) (Uygulamanın indirme linklerine verdiğim link üzerinden de ulaşabilirsiniz)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın