Kaybolan Android Cihazlara Son!

 Kaybolan Android Cihazlara Son!
Okunuyor Kaybolan Android Cihazlara Son!

Çoğu Android kullancısı telefonlarını kaybettiğinde veya çaldırdığında maziye gömüyor ve bunu kötü bir anı olarak anlatıyor. Ben bugün bu kardeşlerimizi kötü anı anlatmaktan kurtaracak bir programdan bahsedeceğim. Uygulamamız aslında her telefonda gömülü olarak gelmekte olan Android Cihaz Yöneticisi dir. Ama bu uygulamayı kontrol etmek için Google Play den Google inc. nin geliştirdiği “Cihazımı Bul” adlı uygulamayı indirmeniz veya herhangi bir tarayıcı üzerinden buraya tıklayarak “Android cihazınızda kayıtlı Google Hesabınız” ile giriş yapmanız gerekiyor.

Bu Uygulama Sayesinde Neler Yapılabilir?


Kaybolan Android cihazınızın uzaktan;

1-Yerini tespit edebilirsiniz. (Gps açık ise)

2-Zilini çalabilirsiniz.

3-Şifreleyebilirsiniz. (Oem kilidi açık ise verilerin komple silinmesi bile cihazı açmayacaktır. Oem kilidi hakkında yazdığım makale)

4-Verilerini tamamen silebilirsiniz.

Kötü Amaçlı Kullanımdan Uzak Durun!


Uygulamamız Google hesabımız ile senkronize olarak çalıştığı için sizin Google Hesabınızın kayıtlı olduğu başka bir telefona uzaktan kısmen müdahale edebiliyorsunuz. Bu gibi davranışlardan arkadaşınızın/ailenizin hoşlanmayacağını belirterek sizleri önceden bir kez de ben uyarmak istiyorum.

(Not: Bu uygulama ancak sizin cihazınızda kayıtlı olan Google Hesabınız ile çalışacağı için cihazınızda bulunan Google Hesabınızın şifresini unuttuğunuz veya bilmediğiniz takdirde bu hizmetten faydalanamayacaksınız.)

Yakın zamanda yaşadığım ilde telefonunu kapkaççıya kaptıran üniversite mezunu sözde bilinçli kullanıcı olan kardeşimizin Hürriyet sitesinde ki haberi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın