Kimdir bu Xiaomi?

 Kimdir bu Xiaomi?
Okunuyor Kimdir bu Xiaomi?

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle birlikte Google amcamızın “Dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi” olarak tanımladığı Xiaomi abimizi tanıyoruz.

Xiaomi yani Türkçesi Şaomi olan şirket adından belli olduğu gibi Çin merkezli bir şirket. Peki Xiaomi ne iş yapar? Hemen cevaplayalım Xiaomi bilinen aksine sadece akıllı telefon üreticisi değildir Aynı zamanda MIUI adlı bir Android arayüzünün geliştiricisidir. Bu arayüz içerisindeki uygulamalarının tümünün geliştiricisi olan Xiaomi bulut hizmeti bile vermekte. Diğer teknoloji üreticileri ile rekabet etmekten çok insanlar için teknolojiyi geliştiren Xiaomi akıllı bileklik, akıllı saat, vr gözlük, akıllı ev aletleri, laptop gibi teknolojik aletlerin üreticisidir.

2010’un Nisan ayında kurulan şirket 8 yılda büyük teknoloji şirketleri arasına girmeyi başarmış, adını dünyaya Çince harflerle duyurmasada globalde Xiaomi olarak bilinen adıyla duyurmuş. Son 1 yıldır Türkiye de mükemmel satışlar yapmaya başlayan şirket hemen hemen her teknoloji kullanıcısını gönülden tasarımları ve fiyat performas ilişiki ile etkilemiş bulunmakta. Biz Türkler olarak bu şirketin en çok tabiki fiyat performas cihazları çıkarmasını seviyoruz.

 

Xiaomi yi  yeni tanıyan teknoloji severler şirkete büyük bir tereddütle yaklaşıp sonucunda ise büyük bir mutluluk ile destekçisi oluyorlar. Peki ama neden? Xiaomi’nin henüz 8 yıllık bir şirket ve çin merkezli bir üretici olması kullanıcıları dandik mal ve tecrübesiz üretici olarak teredütte bırakıyor. Ama şu var Xiaomi’nin kurucularından birisi olan Lei Jun abimiz Amazon Çin kurucusu, yani deneyimli bir kurucu.

Bu yazı Xiaomi şirketini yeni tanımış veya yeni tanıyacak olan arkadaşlar için yazdığım kısa ve özetleyici bir tanıtım yazısıdır. Ben de bir Xiaomi kullanıcısıyım Xiaomi ailesine telefonum, kulaklığım, powerbankim ve bilekliğim ile katılıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler kafanıza takılan soruları sosyal medya adreslerimden bana ulaşarak sorabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın