Neden Blog Yazarlığı? 10 Haziran

 Neden Blog Yazarlığı? 10 Haziran
Okunuyor Neden Blog Yazarlığı? 10 Haziran

Yaklaşık iki yıldır adıma olan websitem de blog yazarlığı yapmaktayım ama niye grafikerlik, web tasarımcılığı ya da başka bir dal değil de Neden blog yazarlığı yapmaktayım, anlatıyorum.

Sayfalarca makale vb yazı girişi yaptım. Bloggerlık ta para yok itibar çok zor ve eğer insanlara yardım etmeyi arzulamadan bu işi yapacak olursanız hiçbir anlamı yok. Blog yazarlığının bana kattığı en önemli şey diksiyonumu geliştirdiğini düşünüyorum. Diksiyon geliştirmek, bildiklerini insanlara aktarmaya çalışmak, yeni bilgiler edinmek isteyenler için blog yazarlığı alternatif bir meslektir tavsiye ederim ama temel bir meslek olamaz. 2016 nın son çeyreğindeydik ben bu bloğu açtığımda bloğumu açmadan evvel truvaati.com adında bir teknoloji portalı kurmayı planlıyordum ki devletin bu isimde ki tüm alan adı uzantılarını tescillediğini ve satılmadığını gördüm. İnsanlara öyle yada böyle yardım etmeyi arzuluyordum ama bunu bu yoldan yapamayınca kişisel blog sitesi kurmak aklıma geldi. Kurduktan sonra ilk makalelerimi yayınlamaya başladım arkadaşlarım tarafından ilgi gördüm sevindim peşinden yazmaya devam ettim ve bugünlerdeyim. Blog yazarlığı hani itibar katmaz diyorumya gerçekten blog yazarlığı itibar katmıyor ne gereği var ki kişisel blogların varlığına zaten bizim millet yazı okumayı da pek sevmez anca oturduğu ya da yattığı yerde yutup denilen video platformundan üç beş yutubırın videosunu izler onlara para ve itibar kazandırır. Merak ediyorsanız cevaplıyayım arkadaşlar, yutup dediğimiz video platformundaki her kişi para için o işi yapmakta tabii yeni katılan twitter fenomeni toşko haricinde, toşko kralsın okursan bi yorum düş kurban olurum <3 . Blog yazarlığı yaparken örnek aldığım bir insan var adı Hamza Şamlıoğlu kendisi teakolik.com‘un sahibi ve Türkiye’nin en eski blog yazarlarındandır.

Arkadaşlarım websiteme harcadığım paranın geri dönüşü olmadığını geri dönüşü olmayan paranın harcanmasının salaklık olduğunu söylüyorlar, bunu yılda sigaraya yüzlerce lira para döken arkadaşlarım söylüyor komik ve garip bir durum. 2016 da 16 yaşımda iken başlattığım bu serüveni hayatımın sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyorum, çünkü blog yazarlığı benim için bir zevk ve hayat tarzı haline geldi, eğer sizlerde zaman zaman canınız sıkıldığınız da yapacak birşeyler arıyorsanız hiç durmadan bir blog sitesi açıp yazmaya başlayın, internette birilerinin sizlerin yazılarını okuduğunu gördüğünüzde sevineceksiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim arkadaşlar…

Yapılan Yorumlar
  • Beyinist dedi ki:

    Ben de bu düşünceyle yola çıkarak uzun zamandır blog yazıyorum. Blogunuz gerçekten Başarılı ve Başarılarınızın devamını diliyorum.

    Dilerseniz karşılıklı misafir yazarlık yapabiliriz.

    • Adem Bayrak dedi ki:

      Teşekkürler, bloğunuzu ziyaret ettim başarılı makaleleriniz var ama arama motorlarındaki index sayınız az google da 27 indexiniz var seo açısından düşük bir rakam websitenize seo ayarı çekmenizi öneririm. Başarılar dilerim…

Bir Yorum Yapın