Photoshop’da Tasarım Yapmanın İncelikleri

 Photoshop’da Tasarım Yapmanın İncelikleri
Okunuyor Photoshop’da Tasarım Yapmanın İncelikleri

 

Merhaba arkadaşlar, Birçok arkadaşım tasarım yaparken kullandığım teknikleri (yöntemleri) istiyor bugün sizlere bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle Photoshop ile nasıl tanıştığımdan bahsedeyim bundan 2-3 yıl öncesi bilgisayarıma ufak bir şoplama işlemi için Adobe Photoshop CS6 yı indirdim, bizim evimizde o zamanlar internet yoktu programın setup dosyasını da illegal yollardan yaptığım internet bağlantısı ile indirmiştim bu bağlantılar illegal olduğu için ne zaman kapanacağı veya açılacağı belli olmuyordu ben programı indirdikten sonra internet bağlantım gitti ve uzun bir süre daha illegal kullanmadım kendime internet paketi yaptırıp onunla yetindim. Bilgisayarımda internet olmadığı için Photoshop CS6 yı kullanma dersleri falanda izleyemedim tabiri caizse programı karıştırarak öğrendim :).

Şimdi bu işin incelikleri nelerdir gelin bi bakalım;

orjinal-icerik-olusturma-reyhanacikellicom

1-Özgün içerikler yaratın ama bunu yaparken “bu benim tasarımım onlara ne” diyerek modern tasarım tekniklerinden de uzaklaşmayın.

layerfiltering

2-Photoshop ‘un özelliklerini tamamen bilmiyorsanız bunları araştırın elbet işinize yarayacak şeyler çıkacaktır.

sicak-soguk-renkler

3-Yaptığınız tasarım ve şoplarda çok fazla soğuk ve sıcak renkler kullanmamaya dikkat edin.

photoshop-cc-manipulasyon-fotograf-efektleri-ogretici-degisiklik-arka-plan-ve-karistirma_1_15363

4-Eğer manipüle yapıyorsanız yaptığınız işlemin fark edilmemesine dikkat edin.

mevsimler_67664

5-Şop işleriyle uğraşıyorsanız ki bunu fotoğrafçı arkadaşlar biliyorlar çekim yapılmış mevsimin ana renklerini baz alarak şoplama yapın.(Sen gidip yazın çekilen bir fotoğrafı kış ın çekilmiş gibi şoplar yaparsan ondan fazla hayır bekleme krdş)

tumblr_mf8sfzcvgx1r8qlrro1_500

6-Manipüle işlerini fazla abartmayın.(Herşeyin bir sınırı var gidip savaş alanına kendini koyunca ne hissediyorsun kardeşim)

layers2

7-Yaptığınız her efekti ve düzenlemeyi farklı katmanlarda gerçekleştirin.

kalemsiz-grafiker-arkaplan-211

8-Örneğin bir kapak tasarımı yapıyorsanız arka planı kendiniz çizecek kadar iyi değilseniz yapacağınız tasarıma uygun arka planlar seçin.

dcine_700

9-Yaptığınız tasarımların boyut ve çözünürlükleri önemlidir bunlara da dikkat edin.

penceremenusu

10-Photoshop uygulamasındaki pencereleri kendinize göre kişiselleştirin.

Arkadaşlar buraya tam 10 tane madde yazdım. Aklımda bir youtube kanalı açıp Photoshop hakkındaki bilgilerimi ders videolarıyla anlatma fikri var sizde bu konu hakkında görüşlerinizi yorumda belirtirseniz sevinirim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın