Sosyal Medya Dünyasının Asosyal Veletleri

 Sosyal Medya Dünyasının Asosyal Veletleri
Okunuyor Sosyal Medya Dünyasının Asosyal Veletleri

Merhaba arkadaşlar bu yazım da sosyal medyanın asosyal veletlerinden kısaca bahsedeceğim. Veletler olarak nitelendirdiğimiz bu grup Milanyum çağından sonra teknolojinin her sene 4 kat daha hızlı geliştiği çağ da doğan bebeklerdir. Yaşlarını gözetmeksizin 2000 yılından sonra doğan her çocuk bu velet grubuna girmeye hak kazanabilir. Günümüz evliliklerin de ailelerin birçoğu çocuk yetiştirmeyi bilmeyen bir hevesle evlenip ebeveyn kavramını bilmeyen kişilerdir. Yazının başında bahsettiğim Milanyum çağı çocuklarının hiçbir suçu bulunmaz iken bütün suç bilinçsiz ebeveynlerde ve bir o kadar da o çocuklara eğitim veren öğretmenlerdedir.

Veletler;

İstediklerini ailelerinden ağlayarak alan alamadıkları takdir de uzun bir süre yüksek sesle rahatsız edecek şekilde ağlayan, YouTube da saçma sapan oyun kanallarının videolarını izleyip evde Merhaba arkadaşlar diyerek dolaşan, Facebook da oyun gruplarına ve mizah gruplarına girip kendinden yaşça büyük insanlara hunharca oturduğu yerden söven, zaman zaman gerçek hackerların sinirlerini bozacak şekilde lamerlık yapan “sen kimsin len seni heçklerim”, eğer bir bilgisayarı varsa akşama kadar onun başından kalkmayıp oturduğu yerde bit biten, aslında bir bok bilmemelerine rağmen çok birşey biliyormuş gibi davranan, gene YouTube da saçma sapan kanallar açıp kendileri kadar berbat videolar yükleyip YouTube Türkiyenin adını kirleten, X Oyunda kanalı gibi kanalların götünü kaldırıp saçma sapan video girişleri yapmasına neden olan acayip insan dışı tavırlar sergileyen dış görünüşü insana benzeyen canlılardır.

Biz Bunlarla Aynı Oksijeni Soluyoruz

Ne acayiptir ki biz bu veletler ile aynı havayı soluyor aynı yemekleri yiyiyoruz. Bu yazım da çocuklarının ağlamalarını susturmak için akıllı telefonlarını veren ailelere sesleniyorum senin yaptığın hatalar yüzünden Türkiye de teknolojinin bile katlanarak büyüdüğü hızdan daha hızlı şekilde bir nesil yetişiyor kendine gel 5 dakika için Sosyal Medyamızı, İnternetimizi lekeleme!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın