Tüm Operatörler için Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

 Tüm Operatörler için Bedava İnternet Nasıl Yapılır?
Okunuyor Tüm Operatörler için Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Çok değil bundan 2 sene öncesinde 3 büyük Operatör şirketinin internet hizmetlerinde bolca açık vardı. 4G nin geçen yıl Nisan ayında kullanıma açılması ile birlikte operatörlerin neredeyse tüm açıkları kapandı. Halen daha açıkları bulunan bu operatör şirketleri sadece bu internet hizmetini muhafaza etmek için tonlarca para döküyorlar.

Bedava İnternete Ulaşım Yöntemleri;

1-VPN Sunucusu Üzerinden;


Yazının başında belirttiğim gibi operatörlerin oldukça çok açığı olduğu zamanlarda bir VPN sunucusuna internet paketi olmadan bağlanmaya imkan sağlayan programlar vardı. Uzun bir dönem boyunca V Operatörünün korkulu rüyası olan Your Freedom programı fixleneli çokta zaman olmuyor. Bunun yanında diğer operatörlerde de aynı şekilde işleyen programlar da vardı.

2-Proxy Sunucusu Üzerinden;


VPN sunucusuna paketsiz bir şekilde bağlanan bir operatör şirketinin hattı Proxy Sunucusuna ne kadar zorlukla bağlanır acaba 🙂 Uzun bir dönem boyunca kendi varlığını hissettirmiş Proxy kavramını bana sevdirmiş bu açık sayesinde tüm operatörlerde QPython ve Simple Server gibi programlarla internete bir Proxy Sunucusu sayesinde bağlanabiliyorduk. Bu konuda bize uzun bir süre boyunca uygun proxy sunucusunu bulma yolunda kardeş olan www.hidemyass.com‘a teşekkürlerimi kendi web sitemden sunuyorum.

3-Handler Üzerinden;


Sağolsun Dzebb Handler ekibi bizim için Opera Mini, UC Browser Mini, Psiphon VPN gibi programların köklerini düzenleyerek ücretsiz bir şekilde internete bağlanmamızı sağlayabiliyorlardı. Bu saydığım programlar düzenlemelerden geçtikten sonra Handler adıyla anılır ve programa giriş yapmadan önce ayar yapmamızı sağlayacak bir sayfayla karşılaştırırdı. Biz ayarlarda T operatörünün resmi web sitesinin alan adını (Host) yazarak internete bağlanabiliyorduk.

4-VPN,Proxy ve Host üzerinden;


Operatörlerdeki açıklar bol olunca bizimkiler duramadılar tabi. Yeni yöntemler keşfedip OpenVpn programı aracılığıyla internete normal bir kullanıcının eriştiği hızların üstünde bir hızla bağlanmayı başardılar. Peki bu nasıl oluyordu? Akıllarda soru uyandıran bu yöntem sayesinde AKN sınırı 50GB olan ev internetinden daha fazla internet harcadığımız zamanlar oldu 60, 70GB lar hava da uçuşurken operatörlere bu açığı bildiren bazı beceriksizler sayesinde bu açık talan oldu. OpenVpn programı kendi bünyesinde herhangi bir sunucu bulundurmuyor sunucuların sertifika ve adreslerini içeren bir Config dosyası sayesinde internete erişim sağlıyordu. Config dosyası içerisine vpn sunucusunu, portu 8080 veya 3128 olan proxy adresini ve 3 büyük operatörün resmi web sitelerinin alan adlarını yada Host girişi açık ücretsiz erişimi olan alan adını girdiğimizde bu Config dosyası sayesinde internete bağlanabiliyorduk.

NOT: Bedava internet yaparken çoğu zaman vpn ve proxyler sorun teşkil ettiğinden dolayı uzak sunucu kiralayıp kendi vpn ve proxy sunucumuzu oluşturuyorduk. Son zamanlarda bu işin cıvığı çıkıp binlerce onbinlerce kişinin kullanması üzerine operatörlerdeki açıkların kapatılmasına üzülmedim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın