Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

 Xiaomi Bootloader Kilidi Açma
Okunuyor Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

Xiaomi cihazlarda bootloader kilidi nasıl açılır, bootloader kilidi açma, bootloader kilidi açarken kullanılan uygulamalar (araçlar) sürücüler, bootloader kilidi ne için açılır. Xiaomi bootloader unlock tools.

Bootloader Kilidi Nedir?

Bootloader kilidi mobil cihazlara markalar tarafından koyulan yazılım kilitleme yöntemidir. Markalar bootloader kilidini cihazlarına bilgisayar ortamında müdahale edilmemesi için koyarlar. Bilgisayar ortamında müdahale ne anlama geliyor; custom rom & recovery yükleme, root izinlerini verme, imei ve mac adreslerini değiştirebilme gibi işlemleri ifade ediyor.

Xiaomi Bootloader Kilidi Nasıl Açılır?

Android’in 5.0 versiyonundan sonra mobil cihazlara getirilen bir takım yenilikler oldu bu yeniliklerden biriside “Oem Kilidi” dir bu kilit cihazınızın sıfırlandıktan sonra daha önceki gmail adresi ile giriş yapmanızı isteyen bir takım hırsızlık önlemidir. Bootloader kilidini kaldırmadan önce şu yazıma “Oem Kilidi Nedir” gidip oem kilidini nasıl kaldırırız okumanız gerekmekte…

Öncelikle bu işlem için xiaomi abimizin websitesinde unlock bölümüne gidip cihazımızda kayıtlı olan mi hesabı ile giriş yapmamız gerekmekte. Daha sonra gelen sayfadan unlock işlemi için başvuru yapıp unlock tools programını indirmeniz lazım (yapılan unlock başvuruları yaklaşık bir hafta içerisinde onaylanır). İndirilen sıkıştırılmış dosya içerisindeki programda size gerekli olan usb driverlar var. Şimdi yapmanız gereken sıkıştırılmış dosyadan miflash_unlock.exe programını çalıştırıp gelen gizlilik sözleşmesine agree dedikten sonra yine cihazımızdaki kayıtlı olan mi hesabıyla uygulamaya giriş yapmak. Eğer buraya kadar herşey doğruysa uygulama sizin unlock yetkilerinizin verilip verilmediğini kontrol edip onayladıktan sonra sizi unlock ekranına götürecektir. Bu ekranda iken telefonunuzu kapattıktan sonra ses kısma ve power on (yani telefonu açma) tuşlarına bootloader yazısı gelene kadar bastıktan sonra sağlam bir usb kablosu ile telefonumuzu bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bilgisayarımız telefonumuzu tanıdıktan sonra unlock butonuna basıp cihazımızı bootloader kilidinden kurtarma işlemini başlatıyoruz. Cihazımız başlatılırken alt kısımdaki android logosunun altında açık bir kilit sembolü ve unlocked yazıyor ise cihazımız başarıyla unlock edilmiş demektir bootloader kilidini kaldırdığımıza göre istediğimiz kadar custom rom yükleyebilir ve cihazımızı yönüyle kullanabiliriz. Başarılar…

Önemli Not; Bu makale de anlatılan bootloader kilidi açma yöntemi ile Xiaomi’nin mi 4, mi5, mi5s, mi6, mi8, mi8e, note3, note4, note5 gibi snapdragon işlemciye sahip tüm cihazların bootloader kilidini kaldırabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın